Menu
RSS

Мототрактор замість мотоблока: огляд найпопулярніших мототракторів в Україні

  • Автор: Олена Марчик
  • Перегляди: 15146

Мототрактори стали відносно новим явищем на ринку України. Мототрактор – це мінітрактор, зроблений на базі мотоблока.

Поштовхом до такого переобладнання стало те, що з мотоблоком треба переміщатись пішки, а мототрактор вже наділений всіма зручностями мінітрактора. Мототрактори мають скромніші габарити, непогану маневреність і економніший двигун. А ще вони відрізняються залежно від способу конструювання.

Мототратори можна розділити на три категорії.

1. Мототрактори, перероблені із мотоблоків

Ці витвори умільців «з народу», звісно, практично не бувають досконалими. Адже зазвичай береться коробка передач, що не була а призначена для роботи в складі мінітрактора. Не всі майстри дотримуються розрахунків при переобладнанні мотоблока. Як результат – часто трапляються проблеми в роботі фрези і навісного обладнання, а також підйомного механізму. Але все перевершує естетична складова: саморобні мототрактори можуть мати найрізноманітніші сидіння від іномарок 90-х років усіх моделей, таке ж кермо, а також колеса різних розмірів.

ЧИТАЙТЕ: Як правильно вибрати і купити мотоблок

2. Мототрактори, перероблені із мотоблоків за допомогою заводських комплектів

Такі мототрактори – більш якісні, оскільки спеціальні комплекти для їх конструювання розробляються командою інженерів підприємства і виробляються серійно. На українському ринку добре зарекомендував себе комплект для переробки мотоблока в трактор (в народі – просто «КІТ») полтавського виробництва. Вартість базового комплекту – 6000 грн.

Набор для переобладнання переважно вибирають ті, хто вже придбав мотоблок, але більше не має бажання переміщатись за ним пішки. Комплект може бути також із підключенням фрези, переднім і заднім підйомним механізмом для кріплення навісного обладнання, з переходом на косарку тощо.

3. Заводські мототрактори

Вони мають найбільш досконалу конструкцію. Відрізняються заводські моделі об’ємом двигуна. В основному, пропонуються 10 (R190) і 12 (R195) – сильні моделі, оснащені електростартерами. Більш слабку модель ми б не рекомендували, бо порівняно з мотоблоком навантаження буде вищим і 10-тисильної моделі буде хронічно не вистачати.

ОГЛЯД: Купити міні-трактор? Вибираємо, що пропонують на ринку

На ринку найбільш доступна пропозиція – мототрактор «БУЛАТец» – коштує 24 тис. грн. Вироблений в Україні, має 8 кінських сил, дизель. Найдорожчі моделі – дизельні мототрактори «Булат 8» і «Булат 12» з електростартером; 12 кінських сил. Коштують вони відповідно 660 і 730 тис. грн.

Трійка найпопулярніших мототракторів в Україні

Мототрактор «Добриня Силач М-15» (15 кінських сил, дизель) за 50 тис. грн.

Мототрактор замість мтоблока
Мототрактор «Добриня Силач М-15»

Мототрактор «DW 120» (12 кінських сил, дизель) за 28 тис. грн.

Мототрактор замість мотоблока
Мототрактор «DW 120»


Мототрактор «БУЛАТец»
(8 кінських сил) вартістю 24 тис. грн

Мототрактор замість мотоблока
Мототрактор «БУЛАТец»
«Вважаю, мототрактор купувати доцільно. Питання в розмірі й геометрії ділянки, тому вибираємо важкий, середній або легкий. Як на мене, середній – найбільш затребуваний для невеликого господарства (до 50 соток наділу). 15 кінських сил, потужний дизельний мотор, бак на 6 літрів солярки – хороший варіант. Згоден, можна надалі оплачувати послуги трактора. Але бути залежним в обробітку землі не хочеться бути нікому»Ярослав Дмитрук, фермер зі Львівщини

Читайте ще:

День поля