Menu
RSS

Сучасна кінна сільськогосподарська техніка - огляд

  • Автор: Михайло Орєхов, Денис Богатирьов
  • Перегляди: 14588
Сучасна кінна сільськогосподарська техніка

На Заході і досі існує та успішно використовується кінна сільськогосподарська техніка.

Коли ми думаємо про сільгосптехніку Європи чи Америки, то уявляємо, що кожен фермер там обробляє свої поля на тракторі, схожому на космічний корабель. Між тим на Заході і досі існує та використовується кінна сільськогосподарська техніка.

Нам навіть важко уявити собі використання коней у фермерських господарствах технічно розвинених країн Заходу. Адже коні вважаються вмираючим, економічно неефективним минулим, придатний лише для відтворення ідеалістичного сільського пейзажу перед заїжджими туристам і міським жителям. Проте кінна техніка в країнах Західної Європи використовується у вигляді нових сучасних кінних комплексів.  Короткому огляду кінної техніці і присвячена ця стаття.

Якщо борознити простори інтернету, то в пошуковий рядок слід ввести такі слова: Zugpferde – «кінний проект» німецькою, Horse Cart Machinery – «механічний кінний візок» англійською.

На сайті: carthorsemachinery.com - представлено таку продукцію.

Сучасна кінна сільськогосподарська техніка

Power Cart

Пристрій обладнаний гідравлічної навісної системою. Управління здійснюється двохпозиційним розподільником, а тиск в гідросистемі створюється ручним гідравлічним насосом.

Як опція пропонується електричний привід на гідравлічний насос і акумулятор.

Подальший рух технічної думки призвів до народження модульної конструкції.

PINTOW Triple System

На тому ж сайті представлена наступна конструкція, під назвою PINTOW Triple System.

Сучасна кінна сільськогосподарська техніка

Як видно на фотографії модульна конструкція являє собою головний модуль, де розміщується водій з пристроєм управління та причіпних технологічних модулів. Які ж технологічні модулі можна приєднуватися?

Найпростіший і найпоширеніший – ручна гідравлічна навісна система. Адже основне знаряддя це - ПЛУГ. Із використанням гідравліки вага плуга вже не має жодного значення. Прагнення підвищити продуктивність за наявності сили, що дозволяє керувати плугом, призвели до того, що тепер упряжка коней може тягти двокорпусний плуг.

Кінний трактор

Розвиток ручної підйомної гідравлічної системи призвів до появи ось такого зразка (з сайту: hof-heckseifen.de/8Pferdegeraete.html)

Сучасна кінна сільськогосподарська технікаЯк бачимо, що в якості знаряддя використовується тракторна борона-культиватор, призначена для роботи з тракторами тягового класу 0.9-1.4. Що, це дає власнику коня? Звичайно ж, підвищення продуктивності і економія коштів при купівлі стандартного сільськогосподарського знаряддя для свого кінного господарства.

Ручна гідравлічна система виконує лише одну функцію – підйомну. І то для її здійснення потрібно докласти чимало сил. Спробуйте в кінці гону підняти агрегат вагою хоча б в 60 кілограм! Переміщати важіль ручного насоса, навіть із збільшеним ходом - це вам не варення мазати. Та й часу на здійснення такої операції потрібно більше. Втішає лише те, що робити це треба не часто. Але кого втішає, а кого ні. І тут народжується наступна конструкція.

Гіідравлічний модуль

Сучасна кінна сільськогосподарська технікаГідравлічний модуль-це гідравлічна станція з бензиновим ДВЗ потужністю від 9 до 11 к.с.

По суті це вже гідросистема звичайного трактора. Вона складається з бака, гідронасоса який приводиться в дію бензиновим або дизельним двигуном, гідроциліндра (ів), системи РДВ, клапанів і фільтрів. Розташовуватися гідравлічна станція може як на основному модулі так і на причіпному.

Тепер будь-яке знаряддя можна не тільки піднімати, опускати, натисканням кнопки, а й активно керувати ним під час виконання сільгоспоперацій.

Це не стільки підвищує продуктивність, скільки підвищує якість виконуваних робіт, що в підсумку підвищує врожайність.

Дані конструкції становлять інтерес як приклад розвитку використання сільгоспзнарядь, під вимоги сучасних агротехнологій, але вони позбуваються простоти і дешевизни, притаманною старим конструкціям.

А що у нас?

Про вітчизняних виробників подібного обладнання нам поки що не відомо. Якщо ви про них знаєте, будь ласка, повідомте нам – ми спробуємо з ними зв’язатися і розмістити подібну інформацію.

Найефективніші сучасні кінні механізми, головним чином створені і використовуються в США. Там існує всіляке знаряддя для роботи з конем, від плугів, гноєрозкидачів і косарок до пакувальників трави на силос.

У США, є модель для порівняння ефективності тракторів по відношенню до кіней, яка показує, що за сучасних обставин, вивчений досвід використання тракторів, економічно виправдовує використання коней.

Сподіваюся даний огляд допоможе господарствам, які використовують коней, визначитися з конструкцією, яка дозволить підвищити економічну вигоду від застосування коней.

© Михайло Орєхов
© Денис Богатирьов, переклад для порталу «Фермеру України».

День поля