Субота, 14 квітня 2012 08:14

Вирощування кролів у ямі

Автор 
Вирощування кролів у ямі Вирощування кролів у ямі

Вирощування кролів в ямі є одним із зручних і практичних способів їх розведення. [ВІДЕО]

Вирощування кролів в ямі є одним із зручних і практичних способів їх розведення. Такий метод можна використовувати як на фермі, так і просто на дачній ділянці, але обов’язково лише там, де ґрунтові води розташовані досить низько.

З чого почати розведення кролів у ямі

Вирощування кролів

Спеціалісти рекомендують вирити яму 2х2 метри і близько метру завглибшки, щоб кролики не вибиралися на поверхню. За розміром яма може бути і більшою, але це залежить від того, яку кількість кроликів ви збираєтеся розводити.

Клітки для кролівЧитайте також:
Досвід розведення кролів «на випасі»

Стіни і підлогу ями повністю обмуровуємо цеглою, а в одній зі стінок лишаємо не обмурований проміжок, в якому потрібно прорити лопатою початок нори – вона має бути на 10-20 см вищою за рівень підлоги, щоб туди не потрапляли гній і земля. Зазвичай кролі мочаться біля входу в нору, тому важливо, щоб вхід в нору був вищим за рівень підлоги. Якщо потрібно, вхід можна закривати засувкою: наприклад, для того, щоб зловити кролика. Поверх ями слід зробити кришку із замком.

Так само кроликів вирощують в погребі чи в підвалі. У підвалі за тією ж схемою обмуровується певна частина площі і робиться норка. Підлогу можна зробити з рейок або сітки, під якою встановити скат для калу або звичайний піддон, щоб кролики завжди були чистими. Під однією зі стінок слід зробити жолоб, з якого зручно збирати кал лопатою або совком. Підлогу в такому разі не обмуровують, а просто застилають сіткою — тоді сеча іде в землю. Дуже важливо стелити сітку не хвилясту, а плоску, аби зручно було згрібати відходи лопатою. Шар піску під сіткою насипається шаром близько 20 сантиметрів. Можна на пісок зробити заливку цементним розчином (пісок із цементом) товщиною 2 – 3 см. Такий застиглий розчин дуже добре пропускає воду. У результаті гній падає під сітку, а сеча просочується в землю і запаху практично немає.

Клітки для кролівЧитайте також:
Як і чим правильно годувати кролів

Як утримувати кролів у ямі

Вирощування кролів

Підстилку краще робити з соломи, яку необхідно замінювати один раз у два-три дні. Кроликів заганяєте в нірку, прикривши дверцята, солому згрібає, і стелете чисту і свіжу.

Годівниці і поїлки для кролів робляться уздовж стінок, але не високими, щоб як маленькі, так і великі кролики могли дотягуватися до корму і води.

Запустивши кроликів, ви можете спостерігати, як вони починають розширювати норку. Може бути така ситуація, що один кролик не пускає інших кроликів, але з часом кожен сам для себе вириває місце.

У ваші обов'язки буде входити тільки годування, чистка годівниць і поїлок, прибирання гною та землі, яку кролики будуть вигрібати з нори. І нічого більше.

Кролі в ямі. Малеча виповзає з нори [ВІДЕО]

В чому переваги ямного вирощування кролів

Ями для кроликів, на відміну від клітин, які необхідно міняти з роками, вистачить на дуже довгий термін. Витрат теж значно менше. Яма 2х2 метра дозволяє розводити близько 100 - 200 кроликів різного віку, причому клітки для такої кількості коштуватимуть дуже дорого. Вирощувати кроликів в ямі не вигідно, якщо ви годуєте звірят комбікормами, так як сіно і комбікорм витрачаються не економно.

© Підготувала Ніна Козакова, портал «Фермеру України» 

вирощування кролівДалі у розділі:
Клітки для кроликів-акселератів – міні-ферми Михайлова (креслення)

Прочитано 13586 разів Останнє редагування Субота, 06 липня 2013 18:06
Ніна Козакова

Журналіст. Постійний автор порталу ФЕРМЕРУ УКРАЇНИ - FERMERU.COM.UA, журналів "Зернопродукт" та "Агро-мир". Проживає в Одеській області. Захоплення: птахівництво і садівництво.

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Залишити коментар

Ваш коментар буде миттєво опубліковано на фермерському порталі.

Рекомендовані товари

noimage
Продам сіно
(Товари для тваринництва / Годування)
бройлер суточный КОББ-500
бройлер суточный КОББ-500
(Товари для птахівництва / Молодняк і яйця)
Куплю різні ягоди
Куплю різні ягоди
(Куплю фрукти і ягоди / Куплю фрукти і ягоди інші)

Маєте племінних кролів?
Опублікуйте оголошення!

Продаєте клітки для кролів?
Продавайте їх на порталі!

Постачаєте корма для кролів?
Розмістіть свої товари тут!

Постачаєте обладнання?
Тут чекають ваших товарів!


Автори

Реклама на порталі

ПОШУК

Банер