Menu
RSS

 РОСЛИННИЦТВО » ОВОЧІ

Вирощування цибулі ялтинської: особистий досвід

 • Автор: Муслімов М. А., приватний підприємець, АР Крим
 • Перегляди: 14555
Вирощування цибулі ялтинської

Вирощуванням цибулі ялтинської у себе в Криму я займаюся вже не один рік.

Це не детальна інструкція, а лише деякі мої рекомендації. Звичайно, не варто сподіватися на те, що все піде дуже вже гладко, але з упевненістю можна сказати, що прикрих помилок стане менше. 

Вирощування цибулі ялтинської: підготовка насіння і ґрунту

 • Насіння для вирощування цибулі ялтинської я обробляю 3% розчином кухонної солі. Насіння і сміття, що залишилися на поверхні води, викидаю.
 • Перед посівом необхідно провести інкрустацію насіння цибулі ялтинської (xenofur): 25 г на 100 г води обробляють 2 кг насіння, перемішую і розпилювачем обприскую, поки воно не стане рожевими, щоб його не чіпали хвороби та шкідники, а особливо капустянка.
 • Раз на два роки для вирощування цибулі ялтинської я вношу до 4-х тонн перегною на площу свого розсадного відділення 3 сотки.
 • Восени проводжу оранку на глибину 24-28 см.
 • Навесні (2-3 декада березня) ми проводили першу культивацію на глибину 5-7 см.
 • У 1-2 декаду травня ми обробляємо поле гербіцидом (Тріфлурексом 4 л/га) і відразу ж культивуємо на глибину 4-5 см. Ця обробка вбиває дрібні трави і їх насіння.

Вирощування цибулі ялтинської: посадка і полив

Вирощування ялтинської цибулі

Ми застосовуємо стрічкову 6-ти рядкову схему посадки, ширина між рядами 20 см, а відстань між рядами 10 см, стежки 40 см, довжина ряду 100 м. При такій схемі посадки для вирощування цибулі ялтинської на 1 га вміщається до 450 тисяч штук розсади. Перед висадкою розсади в поле в розсадному відділенні знімається плівка з парників, це дає можливість зміцнити розсаду перед висадкою в поле.

Після посадки цибулі ялтинської необхідно провести полив так, щоб краплі не прибили цибулю до землі. Якщо полив проведений вчасно, то приживлюваність буде 100%, що забезпечує закладення хорошої кореневої системи, подальший розвиток рослини і успішне вирощування цибулі ялтинської.

У травні в Криму стоїть спекотна суха погода, і якщо з поливом спізнитися хоча б на кілька годин, то рослина буде значно відставати в розвитку і буде більш вразливою для шкідників і хвороб, в результаті чого при поганому догляді в цьому місці виникає велика зрідженість. Протягом 1 тижня ялтинську цибулю необхідно поливати тричі на тиждень, щоб розсада не висохла.

Вирощування цибулі ялтинської: підкормка

Через 2 тижні після посадки ялтинської цибулі необхідно провести першу підгодівлю аміачною селітрою з нормою 75-100 кг / га. Для вирощування цибулі ялтинської найкраще проводити підгодівлю ввечері. Розкидаємо селітру вручну. Поле у мене розбите на 3 поливних рядків, у кожному 6 фрегатів. Радіус поливу одного фрегата 20 м2. Через 3 тижні, коли розсада прийнялася, а земля трохи ущільнилася, ми починаємо класти краплинну стрічку.

Схема розташування краплинної стрічки: на дві строчки розсади одна крапельна стрічка, разом на одній грядці цибулі розташовано 3 стрічки. Відстань між краплями 0,2 м, витрата води на одну рослину 250 мл / год.

Ялтинська цибуля - дуже вологолюбна культура, і тому полив необхідно проводити кожні 3-5 днів залежно від температури повітря вологості і кількості опадів.

З травня по липень для вирощування цибулі ялтинської поливну норму необхідно потроху збільшувати. Кожні 10-15 днів я також проводжу листові і кореневі підживлення.

Вирощування цибулі ялтинської: система підгодівель

 1. Підгодівлю я проводжу кореневу. Розкидаю по полю аміачну селітру, а потім відразу проводжу полив дощувальної установкою типу фрегат, у вечірній час або рано вранці.
 2. Підживлення листове. Я використовую рідкий концентрований, що містить гумінові кислоти, і в невеликих кількостях NPK + комплекс мікродобрив, що також важливо для росту і розвитку рослини.
 3. Підживлення комплексне - ввечері листове (N20P20К20 + комплекс мікродобрив).
 4. Підживлення кореневе - через крапельну стрічку (N15P20K25 + комплекс мікроелементів).
 5. Підживлення поводится за два тижні до збирання комплексними добривами: листове - Р45К50 і мікродобрива з нормою витрати препарату 18 г / сотку землі.
 6. Підживлення кореневе проводиться за два тижні до збирання Master P45R50 і комплексом мікродобрив з нормою внесення через крапельне зрошення 15 кг / га.

Вирощування цибулі ялтинської: боротьба з шкідниками і хворобами

 • Перед цвітінням плодових культур необхідно в розсаднику провести обробку проти цибулевої мухи фунгіцидом БІ-58 за нормою витрат 15 г / 1 сотку землі.
 • У другій декаді червня для вирощування цибулі ялтинської необхідно провести першу обробку проти цибульного трипса Нурел з нормою діючої речовини 1,3 л/га + рідкий гумат з нормою 1л/га, максимальна кількість води не більше 450 л/га. При вологій погоді цю обробку слід провести через 14 днів для профілактики.
 • У першій декаді липня необхідно провести першу обробку проти несправжньої борошнистої роси препаратом Арцеріт і Базудін 1/1 з нормою витрати препарату 3,7 кг/га.
 • У третій декаді липня при похмурій і вологій погоді необхідно провести повторну обробку від борошнистої роси препаратом Арцеріт і Базудін 1/1 з номою витрати 3,7 кг / га з максимальною кількістю води 300-450 л / га.

Вирощування цибулі ялтинської: боротьба з бур'янами

 1. Перед посадкою розсади ялтинської цибулі у відкритий ґрунт за кілька днів необхідно провести обприскування Тріфлурексом з подальшою заробкою в ґрунт (культивація, фрезерування). Це блокує фотосинтез насіння, що знаходяться на стадії проростання, а більш великі бур'яни пригнічує і зупиняє подальший розвиток дводольних бур'янів строком до 2-3-х тижнів.
 2. Наступну обробку необхідно проводити у міру засміченості ґрунту: 1-2 декада червня гербіцидом Тотріл 225 к.с. з нормою витрати препарату 1,5 л / га, з нормою внесення води не більше 450 л / га. Цей гербіцид призначений для боротьби з дводольними бур'янами.
 3. З однодольних злаковими бур'янами - гербіцид Шогун з нормою витрати 1,5-2 л / га, з нормою витрати води не більше 450 л / га.
 4. Через 7-10 днів після обробки необхідно провести прополювання вручну, а міжряддя -просапати.
 5. Перед прибиранням у міру засміченості необхідно провести прополювання (вручну).

Вирощування цибулі ялтинської: збирання урожаю

Вирощування ялтинської цибуліПрибирання урожаю після вирощування цибулі ялтинської проводиться вручну в три етапи:

 1. Поле розбиваємо по десять грядок (100 м на 1 м) і висмикуємо цибулю з землі.
 2. Потім цибулю складаємо в валок шириною 1,5 м, довжиною 100 м і залишаємо на полі до тих пір, поки бадилля повністю не висохне і стане як шовкове.
 3. Рано вранці (поки роса) необхідно скласти цибулю в ящики і відвезти на склад до подальшої переробки і реалізації.

День поля