Menu
RSS

 РОСЛИННИЦТВО » ОВОЧІ

Вибираємо плівку для теплиці

  • Автор: Юрій Слєпцов, доцент кафедри закритого ґрунту НУБіП України.
  • Перегляди: 5366
Вибираємо плівку для теплиці

Розбираємося у широкому асортименті плівки - від односезонної до 6-8 сезонної.

Сьогодні зупинемося на тому, як вибрати плівку для теплиці.

Скільки шарів плівки обрати

Плівка для теплиці, як і раніше, випускається намотаною на бобіну. Але тепер рідко зустрінеш 2-шарову. Найчастіше вона складена вчетверо, а то й в більше число разів, що дає при розвороті довжину матеріалу 3, 6, 12 і 18 м. Зрозуміло, що чим більший розворот, тим менше потрібно зварювати, і менше буде стиків. Рідко, але зустрічається плівка і більшого розвороту (головним чином Угорського та Іспанського виробництва). Товщина її - від 30 до 300 мкм. Чим товща, тим вона дорожча. Для теплиць краще вибирати товщину не менше 200 мкм. Менша товщина піде для малогабаритного укриття для низькорослих культур (редиски, розсади), де небезпека вітру нижча. Що стосується виду, то полівінілхлоридна (ПВХ) майже не дає усадки, армована шпагатом або ліскою найбільш довговічна і стійка до вітру (але і найдорожча), а відносно нова - спінена комірчаста - добре тримає тепло. Зустрічаються і оригінальні спроби спорудити замість плівки теплицю з пластикових пляшок, нанизаних на арматуру. Але цей екзотичний варіант підійде лише для невеликих теплиць.

Зварювання і монтаж плівки для теплиці

При довжині в бобіні 50 м для з'єднання потрібна закрита кімната (щоб не заважав вітер) не менше 20 кв. м (інакше з плівкою не розвернутися) із можливістю підключення до електромережі. Класичний спосіб зварювання - праскою: склавши краї плівки, внахлест 20-25 см, кладемо на нього фольгу (або тканину з натуральних матеріалів). Пропрасовуємо гарячим приладом, постійно натискаючи.

плівка для теплиці

Зараз замість праски прийшов спосіб зварювання технічним феном. Надівши на нього вузький наконечник, виставляємо температуру близько 600 ° С і проводимо на невеликій висоті над краями. По звареним кінцям проводимо валиком.

У будь-якому випадку доведеться стежити, щоб кінці не з'їхали, довжина стику 20-25 см не зменшилася чи не збільшилася. Тому професіонали воліють зафіксувати стики перед зварюванням липкою стрічкою, а під них підкладати дошку. Зварену плівку залишається натягнути на каркас. Краще, коли це роблять кілька людей: половина з одного боку, а половина - з іншого.

плівка для теплиці

Відразу ж потрібно зафіксувати краї. Зволікання загрожує тим, що налетить раптово порив вітру і зведе нанівець всі зусилля (коли плівка майже натягнута). Краї фіксуються найкраще не важкими предметами, а розкладанням по краях, які присипаються землею, колод або гладких чурбаків. Загорніть їх у плівку, сповивши. Зробивши так і з іншого боку, натягніть, присипавши після цього злегка землею, після чого натягніть плівку остаточно і засипте землю до кінця і утрамбуйте. Перед цим накрийте торці і двері теплиці. До каркасу вони кріпляться спеціальними фіксаторами.

плівка для теплиці

Останнім часом в моду входить 2-шарове покриття. Для цього до арок приварюються гачки, до них - ще одна арка, на яку можна накинути рукав. Виходить 2 шари плівки, між якими - прошарок повітря 10-15 см. З-за кордону запозичено технологію вдування в неї теплого повітря, що дозволяє різко скоротити теплові втрати і отримувати свіжу продукцію до грудня.

День поля