Menu
RSS

РОСЛИННИЦТВО » ФРУКТИ, ЯГОДИ

Поради професіоналів при вирощуванні суниці садової

 • Перегляди: 10264
Вирощування суниці садової

Перш ніж перейти до висадки розсади в ґрунт, наведемо деякі поради щодо заготівлі саджанців суниці садової.

У минулих публікаціях ми вже розглянули питання як вибрати саджанці суниці садової, а також секрети посадки свіжої розсади полуниці. Тепер, перш ніж перейти до такої відповідальної справи, як висадка розсади суниці садової в ґрунт, хочу навести деякі поради щодо вирощування полуниці, взяті в основному із спеціальної літератури та перевірені на власному досвіді.

Отже далі коротко і по пунктам.

 • Маточні рослини суниці садової (полуниці) для одержання посадкового матеріалу вирощують в теплицях чи відкритому ґрунті, використовуючи плівкове покриття шириною 1,2-1,5 м, в отвори якого висаджені маточні рослини. Також підходять поліетиленові мішки або пластикові ємкості.
 • Для отримання великої кількості розеток суниці садової  саджанці повинні добре забезпечуватись водою та елементами живлення, тому бажано використовувати крапельні системи зрошення з можливістю фертигації (спосіб удобрення рослин шляхом подачі розчинених мінеральних речовин разом з поливною водою).
 • Заготівлю розеток суниці садової для вкорінення проводять безпосередньо в полі або теплиці. Рекомендується протягом години охолодити матеріал до температури 0-1С при відносній вологості повітря 95%.
 • Посадку суниці садової (полуниці) слід проводити відразу ж після заготівлі, хоча невкорінені розетки можна зберігати при температурі +2-3 ° С близько тижня.
 • Для вкорінення саджанців суниці садової використовують пластикові чи пінопластові ящики з комірками круглої або квадратної форми глибиною 5-7 см і загальним об'ємом близько 150 см3.
 • Для приготування субстрату можна взяти торф, дернову землю, пісок, вермикуліт. Перед посадкою субстрат в ящиках трохи ущільнюють і добре зволожують.
 • Для висадки суниці садової відбирають розетки з двома непошкодженими листками та первинними корінцями світлого кольору довжиною максимум до 1 см. Слід стежити, щоб на корінні не було залишків землі. Разом з розеткою відрізають частинки столона довжиною 1-1,5 см.
 • Укорінення суниці садової в плівковій теплиці з туманною установкою - оптимальний варіант, хоча гарних результатів можна досягти і у відкритому ґрунті з використанням спринклерного зрошення (метод дощування за допомогою спринклерів - пристосувань для розпилення води) в автоматичному режимі.
  Вже через 48 годин коріння досягнуть довжини 3-4 см, а на 7-10-й день сформується базова коренева система.
 • На початковому етапі розвитку молодих рослин суниці садової необхідно уникати прямого освітлення, і тільки на 4-5-й тиждень ящики можна перемістити на сонячне місце. До цього часу коренева система повністю заповнить осередок, і рослини легко виймаються без розсипання субстрату.
 • Для технологій закритого ґрунту горшкові рослини суниці садової вирощують в контейнерах великого розміру (контейнерна розсада) протягом 5-6 місяців для отримання саджанців товщиною 15-18 мм.

Наступного разу будемо висаджувати розсаду суниці садової в ґрунт. Готуйте вашу розсаду!

До зустрічі. Всього Вам солодкого :)

При підготовці даної статті використовувались матеріали з публікацїії "Вирощуємо  суницю"  проекту МФК з розвитку плодово-ягідного сектору у Вінницькій області. Автори публікації Дмитраш Н.І., Босий О.В.

День поля