Menu
RSS

РОСЛИННИЦТВО » ФРУКТИ, ЯГОДИ

Секрети посадки свіжої розсади полуниці

  • Перегляди: 3895
Секрети посадки свіжої розсади полуниці

Розбираємось, коли і як висаджувати свіжу розсаду суниці садової (полуниці).

Ми з сім’єю починали із свіжої розсади, але згодом перейшли на фріго-розсаду, про яку поговоримо згодом. Проте більшість садоводів при вирощуванні суниці садової (полуниці) традиційно використовують свіжовикопані саджанці. Висаджують їх восени (кінець серпня - вересень) або навесні (квітень - травень).

Як правило, садівники висаджують розсаду полуниці (суниці садової) восени, використовуючи підвищену вологість та помірну температуру цього часу року.

Осіння посадка полуниці (суниці садової)

При осінній закладці посадок полуниці саджанці слід висаджувати якомога раніше, щоб вони встигли вкоренитися на новому місці і благополучно перезимувати. Наш перший досвід з висадки полуниці був не вдалим - ми запізнилися із термінами і перезимувала в нас лише половина висаджених саджанців полуниці.

Восени рослина витрачають багато енергії на формування нової кореневої системи, а це послаблює формування генеративних бруньок. Тому на наступний рік після посадки не завжди вдається отримати врожай.

Весіння посадка полуниці

Тепер ми практикуємо посадку полуниці весною. Але її результативність залежить від погодних умов. Якщо після посадки декілька днів утримується спекотна погода, то через пересихання ґрунту рослини просто «випадають» із посадочних лунок.

Навесні слід висаджувати добре розвинений посадковий матеріал з великою кількістю генеративних бруньок. Проте стрес, який отримують рослини при такій посадці, в поєднанні з дефіцитом вологи знижує врожай цього року.

Свіжовикопані саджанці мають ряд недоліків

  • Саджанці для осінньої посадки потрібно викопувати в кінці літа - початку осені, щоб вони встигли добре вкоренитися на новому місці. Можливий урожай у перший рік буде досить обмежений;
  • Саджанці, які вирощуються до весни, значно краще розвинені, але стрес при весняній посадці робить неможливим отримання врожаю в рік посадки. У той же час викопування, сортування та висадку саджанців на новому місці потрібно здійснювати в стислі терміни, оскільки є ризик спізнитися з висадкою, внаслідок чого рослини погано приживаються.

Про свіжу розсаду полуниці, на мій погляд, більше додати нічого. Переходимо до розповіді про фріго-розсаду та горщикову розсаду суниці садової.

При підготовці даної статті використовувались матеріали з публікацїії "Вирощуємо  суницю"  проекту МФК з розвитку плодово-ягідного сектору у Вінницькій області. Автори публікації Дмитраш Н.І., Босий О.В.

День поля