Menu
RSS

РОСЛИННИЦТВО » ДОБРИВА І ЗЗР

Біопрепарати в рослинництві: працюємо без хімії

  • Перегляди: 13332

Працювати в теплицях без хімії можливо за допомогою біологічних засобів захисту.

Продовжуємо розповідати про біологічні препарати. Перевага таких препаратів полягає в тому, що вони не шкодять здоров’ю людини.

Сьогодні сільгоспвиробники активно використовують теплиці для здобуття раннього врожаю. Але щоб виростити гарний врожай, потрібно використовувати засоби захисту від хвороб та шкідників. Та чи варто користуватися хімічними пестицидами в умовах мікроклімату, і чи виправдано це з точки зору здоров’я людей, які споживають продукцію? Відповідь очевидна. Потрібно навчитися працювати в теплицях без хімії, і це можливо за допомогою біологічних засобів захисту.

Для більшості овочевих культур в теплицях корисним буде препарат Фітодоктор фунгіцидного спрямування. Діючим організмом є бактерія Сінна паличка, що пригнічує розвиток багатьох патогенних грибів та бактерій, наприклад – фітофтори, судинного бактеріозу, пероноспори, гнилей на помідорах, цвітній капусті та броколі, огірках, кабачках.

Дачник або сосново-піхтова олія, працює в напрямку захисту рослин від шкідників, особливо таких поширених в теплицях, як білокрилки, молі і трипси. Для того, щоб наповнити теплицю ароматом хвойного лісу та прогнати з теплиці шкідників достатньо додавати в розчини для обробки іншими препаратами 0,4 % Дачника.

Гаупсін – біологічний препарат, що дозволяє одночасно боротися із хворобами та шкідниками. Якщо в теплицях з’являється совка чи інші метелики, особливо молі, потрібно провести 2-3 обробки цим препаратом протягом періоду вегетації. Він чудово справляється із гусеницями – допомога господарям, які вирощують брюссельську чи цвітну капусту, огірки, баклажани, цибулю-порей, фізаліс. Гаупсін застосовують в нормі 1%, і він захищає рослини від борошнистої роси та плямистостей, вертицильозу і парші.

Триходермін в теплиці незамінний. Він допомагає оздоровлювати ґрунт – основу будь-якого тепличного виробництва. Грибок Триходерма Лігнорум поселяється в навколокореневій зоні рослин після обприскування. Він активно протистоїть фітофторі та парші, моніліозу, гельмінтоспорозу.

Нематофагін, який захищає рослини від нематод, особливо важливий в теплицях. Аналогічно Метаризин, що протистоїть ґрунтовим шкідникам на зразок дротяників, личинок хруща, совки, колорадського жука. Вони вносяться в ґрунт обприскуванням і розвиваються в тепличних умовах дуже швидко. Ще один засіб подолати совку – Лепідоцид, який застосовують в нормі 1 % в період її активного льоту.

Для підвищення імунітету рослин та боротьби з хворобами, використовують препарат Мікосан, який вносять шляхом обприскування зеленої маси рослин 5-6 разів протягом їх активного росту. Такі обробки є досить економними на невеликих площах і в тепличних умовах з нормою внесення 1,4%.

Важливим є використання добрива в теплицях. Адже правильне удобрення відіграє надзвичайно важливу роль в процесі вирощування здорових рослин. Більше того, часто удобрення може бути вирішальним фактором гарного врожаю, що має відмінний товарний вигляд. Одним із найкращих біологічних комплексних препаратів цього спрямування є Ріверм, який містить корисні бактерії для підвищення урожайності рослин та їх природного імунітету, в першу чергу – Азотобактер. Підвищує посухостійкість та морозостійкість, робить рослини стійкішими до стресових ситуацій. Цей препарат вносять обприскуванням з нормою 2% на більшості овочів, один раз на сезон.

© Олександр Салецький

Відео