Menu
RSS

РОСЛИННИЦТВО » ДОБРИВА І ЗЗР

Український ринок переповнений фальшивими пестицидами

  • Автор: Тетяна Іванова
  • Перегляди: 2088

Фальшивки виготовляють в кожній області. Від таких підробних засобів захисту гинуть посіви та труяться люди.

Українські магазини переповнені фальшивими інсектицидами та засобами захисту. Частка фальсифікованої продукції досягає 30%, впевнений міжнародний консультант продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Михайло Малков. У 2015-му році в Україні було продано фальшивих пестицидів щонайменше на $ 200 млн.

Найбільше (близько 80%) підробок продаються в партіях дрібнофасованих пестицидів. Тому найчастіше ними користуються дачники і невеликі фермери, які закуповують отрутохімікати в тарі менше 1 кг або 1 л. Рідше – великі фермерські господарства і агрохолдинги.

На одному прилавку може продаватися відомий бренд, а поруч з ним в точно такій же упаковці фальсифікат, правда, в кілька разів дешевше Наталія Гусєва, менеджер «Bayer Україна»

Найчастіше підробляють продукцію відомих в Україні транснаціональних компаній: BASF, Bayer, Syngenta, Monsanto, DuРont. «Крім значного негативного впливу на бренд компанії, прямий вплив може становити близько $ 8-10 млн втрачених продажів», - оцінює збитки менеджер відділу маркетингу компанії «Дюпон Україна» Олексій Омельяненко.

Втім, трьох провідних вітчизняних виробників – «Черкаську фабрику агрохімікатів», «НВП« Зоря»,«Агро-Дельта Груп» – увагою теж не обділяють. «Частка фальсифікату українських брендів зростає з кожним роком», - констатує директор «Агро-Дельта» Інна Корнійчук.

Китай – основний постачальник фальсифікату. В Україну він потрапляє як в уже розфасованому вигляді, так і у вигляді вихідних хімікатів. Останні, стверджують в компанії Bayer, нерідко завозять під кодами будматеріалів або соди. Цехи з його розливу та фасування є майже в кожній області. За словами Малкова, в штаті таких підпільних заводів – свої постачальники, маркетологи, біологи, хіміки, логісти, бухгалтери. Він може складатися більш ніж з 100 чоловік.

Найчастіше підроблені отрутохімікати не мають ніякого відношення до пестицидів і в кращому випадку виявляються нейтральним набором хімреактивів. «Під виглядом наших брендів продають абсолютно даремні суміші і препарати низької якості», – зазначає Гусєва. Але буває і гірше. «Ми стикалися з несподіваними наслідками від застосування таких препаратів. Наприклад, із загибеллю посівів», – ділиться досвідом Корнійчук.

Як боротися?

«У 2015 році ми впровадили нову програму захисту проти фальсифікату: на етикетки наносяться спеціальні скретч-коди, які можна перевірити через сайт roundup.ua, а також через СМС-повідомлення», – говорить директор з продажу засобів захисту рослин компанії «Монсанто Україна» Еркін Закіряєв. Приблизно те ж робить «Дюпон Україна».

Відео