Menu
RSS

 РОСЛИННИЦТВО » ЗЕРНО

Нашестя сарани цього літа може знищити посіви в Херсонській та Одеській областях

  • Автор: FERMERU.COM.UA
  • Перегляди: 2263

Фахівці попереджають про можливе нашестя сарани на поля Херсонщини та Одещини.

Загроза цілком реальна, вважають у державній фітосанітарній обласної інспекції. На чому ґрунтуються такі прогнози, розповіла начальник управління біологічного захисту інспекції Катерина Чуприна сайту Новости Херсона.

В чому небезпека?

За словами Катерини Чуприни, в Каланчацькому, Цюрупинському, Чаплинському, Голопристанському існує кілька вогнищ, де періодично спостерігається поява великої кількості сарани. Тепла зима сприяла її виживанню. В результаті зиму благополучно пережило 85% популяції сарани.

Які прогнози?

Подальший хід подій буде залежати вже від погодних умов навесні і на початку літа. Так, якщо травень, червень будуть рясними на дощі, сарана не вийде за межі свого традиційного проживання. А якщо літо буде посушливим, то це змусить хмари сарани пересуватися далі по території Херсонської та Одеської областей та знищувати зернові посіви на полях і овочі на плантаціях.

Сарана дуже швидко розмножується, тому поява навіть декількох особин має насторожити фермерів. Здатність швидко переміщатися робить цих комах мобільними, навіть великі сім'ї моментально переміщуються на далекі відстані. Джерело: http://vredstop.ru/nasekomye-v-ogorode/borba-s-saranchoj.htmlКатерина Чуприна

Чим загрожує?

Нашестя сарани вважається однією з найбільш важких сільськогосподарських катастроф, що прирівнюється до стихійного лиха. Збираючись в зграї, сарана в пошуках їжі за добу може пересуватися на відстань більше 30 км. На своєму шляху комахи спустошують сільгоспугіддя, поїдаючи практично всі рослини до стебла і коренів, залишаючи за собою лише чорну землю.

Знищивши всі, що росте, сарана перелітає на інше місце. У періоди масового розмноження число особин досягає декількох сотень і навіть тисяч на один квадратний метр. Саранча, а також її личинки поїдають листя буряка, картоплі, капусти, соняшнику, знищують листяний покрив дерев, винограду, шкодять зерновим.

Як боротися?

Агротехнічний спосіб боротьби - боронування, культивація, лущення - застосовується, як правило, восени. В інший час найбільш ефективним і дієвим є застосування інсектицидів - обробка сільгоспугідь отрутохімікатами. При цьому всі захисні заходи необхідно провести, поки сарана знаходиться в фазі личинки, так як в дорослому фазі ці шкідники стають стійкими до отрут. Аграріям не обійтися без закупівель дорогих інсектицидів і пошуків техніки для їх застосування на полях.

Минулого року від нашестя сарани постраждали південні регіони Російської федерації.

Обов'язково прочитайте:

День поля