Menu
RSS

БІЗНЕС » АГРОПОЛІТИКА

Спецрежим, ринок землі і кредит в $1 млрд – чого чекати від нового міністра АПК Кутового

  • Автор: FermerU.com.ua
  • Перегляди: 1424

Колишній голова Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Тарас Кутовий замінив в кріслі міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка. Український фермерський портал проаналізував, чого чекати аграріям від нового міністра.

Бачення проблем. Ключовими проблемами сільського господарства Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий вважає оподатковування та відсутність належної підтримки виробників.

Спецрежим. Тарас Кутовий виступає за збереження спецрежиму оподаткування для. «Держава гарантувала своїм законодавством до 1 січня 2018 року спецрежим, і інвестори на це  певним чином розраховували. То я думаю, що було би правильно дотримуватися цих обіцянок» - вважає міністр.

Підтримка фермерства. Він хоче посилити підтримку фермерства та завершити реформу оподаткування агросектора. «Підтримка фермерства повинна бути відчутною. Середній розмір господарств – 107 га. Тому якраз фермерів з обсягом, умовно кажучи, 150 га потрібно підтримати, створити усі податкові умови, для того, щоб їм працювалося спокійно".

Ринок землі. Новий міністр є прихильником ринку сільгоспземель, хоча в парламенті був автором законопроекту про продовження мораторію до 1 січня 2017 року. «Тягнути з питанням обороту земель сільськогосподарського призначення вже нікуди», - вважає новий міністр.

Відновлення зрошення. Кутовий має намір добитися підписання угоди зі світовим банком про надання Україні кредиту в 1 млрд дол. США для реконструкції зрошення на півдні України. «Зрошення в південних областях – це два врожаї на рік», - впевнений Кутовий. Україна може може розраховувати на кредит від МВФ вже в травні.

Кадри. Кутовий вже заявив, що поки не планує кадрових перестановок у міністерстві.

Нагадаємо, що 14 квітня 2016 року Верховна Рада призначила міністром аграрної політики та продовольства депутата від фракції «Блок Петра Порошенка», голову комітету парламенту з питань аграрної політики та земельних відносин Тараса Кутового.

Довідка

Тарас Кутовий, 40 років

Освіта: Національна академія СБУ, Київський національний економічний університет, Міжнародний інститут менеджменту.

Працював: 

  • 2010—2011 роки — президент ПАТ Компанія «Райз» (напередодні продажу Віталієм Цехмістренко компанії Олегу Бахматюку).
  • 2011 рік — керуючий директор Представництва «А1 Глобал Холдінгс Лімітед».
  • У 2007 році визнано найкращим фінансовим директором України за оцінками Міжнародного інституту Адама Сміта, а у 2008 році - увійшов у десятку найкращих фінансистів України за версією журналу «Компаньйон».
  • 2004-2006 - фінансовий директор ЗАТ Інвестиційна компанія «XXI століття».

Політична діяльність

  • Член Політичної партії «УДАР».
  • 28 жовтня 2012 року обраний народним депутатом України від одномандатного округу № 151.] Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, член Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації.
  • 28 жовтня 2014 обраний народним депутатом України від одномандатного округу № 151.
  • Із 4 грудня 2014 року — Голова Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин; заступник керівника фракції «Блок Петра Порошенка» в Верховній Раді України.

День поля