Menu
RSS

ТВАРИННИЦТВО » СВИНІ

Як вибрати поросят для відгодівлі у домашніх умовах

  • Перегляди: 11359

Відгодовувати вигідно тільки тих поросят, які мають хороший апетит і швидко ростуть.

У попередній публікації ми розповідали Як визначити вагу свині за її розмірами, цього разу наведемо поради спеціалістів, як вибрати порося для вігодівлі у домашніх умовах.

Погані ознаки поросят

  • Свиня на низьких ногах, із тонким кістяком рано перестає рости і швидко обсалюється. Порося з такими ознаками можна купувати, якщо плануєте отримання жирної свинини. Відгодівлю свиней до сальних кондицій ведуть в основному на концентрованих кормах.
  • Легка голова порося з кирпатим профілем також вказує на можливість раннього ожиріння. 
  • Провисла спина, перехват за лопатками, відвисле пузо - ознаки слабкого розвитку мускулатури. Хрестець повинен бути рівним, окости довгими, м'ясистими і округлими ззаду.

Гарні ознаки поросят

  • В плечах порося має бути не ширшим, ніж у спині, з довгим і прямим тулубом, широкою спиною, що переходить в закруглені глибокі боки.
  • Важка голова і прямий профіль свідчать про загальну міцність тварини, потужність його м'язової тканини і здатність до швидкого зростання.
  • Велике значення для відгодівлі мають ноги тварини. Свиня з міцними, здоровими кінцівками навіть при рясному годуванні не скоро «сяде» на ноги, що часто трапляється у тварин при пухкості суглобів.
  • Високоногі костисті свині краще ростуть, добре додають у вазі, придатні для відгодівлі на дешевих, об'ємистих кормах з невеликою добавкою концентратів.
  • При купівлі поросят треба подивитися їх під час їжі і брати тих, які їдять з апетитом, «хватом» беруть корм, а не смокчуть його.

Читайте також: Як створити ефективну свиноферму – поради експерта

Більш вигідно відгодовувати поросят, що народилися навесні. Протягом літнього періоду їх можна досхочу годувати найдешевшими кормами - зеленою травою, відходами від овочів, утримувати же їх можна в легкому, пристосованому приміщенні. А от годування свиней рідкими кормами, на думку генерального директора «Центру підвищення ефективності у тваринництві» Миколи Бабенка, взагалі може зробити свинарство супервигідним.

А на десерт - нехитре відео про те, як самому зробити комбікорм. Дерть, екструдер - і отримуємо якісний гранульований корм для свиней.

День поля