Menu
RSS

ТВАРИННИЦТВО » СВИНІ

Як створити ефективну свиноферму – поради експерта

 • Автор: Ростислав Супрунов
 • Перегляди: 8078
Як створити ефективну свиноферму

Польський консультант дає поради українським фермерам. [ВІДЕО]

Власники польських свиноферм жартують, що якби їм дісталася українська рілля, то вони нагодували б свининою всю Європу. І поляки мають підстави для таких заяв: собівартість їхньої продукції є меншою за українську, ефективність – вищою, а державні дотації дозволяють почуватися впевнено за будь-яких кризових умов

Сьогодні ми публікуємо поради, як створити ефективну свиноферму, від консультанта спілки польських виробників свинини «Польсус» Януша Полларда.

Свині поза конкуренцією

Свинарство – один з найбільш популярних і рентабельних напрямків серед польских фермерів. І ось чому.

 • Поросята мають дуже високі темпи зростання. Щоб доростити тварину до забійної ваги потрібно всього кілька місяців. Стандарт - 100 кг живої ваги свині за 100 днів.  А чим швидше тварина, досягає необхідної маси, тим ефективніше виробництво. Це, за словами пана Полларда, головний показник, який прямим чином впливає на рентабельність.
 • Другий важливий показник - витрати корму на кілограм приросту. Саме тому більшість польських ферм здешевлюють вартість кормів, вирощуючи зерно самостійно.

Також читайте: Годування свиней рідкими кормами зробить тваринництво супервигідним -експерт

Планування перш за все

- Ви маєте уявляти, якою буде ваша свиноферма через рік і через два, десять. Якщо ви не маєте такого бачення, то, швидше за все, ви бігаєте по колу: щодня годуєте свиней, прибираєте, миєте, не розуміючи навіщо, - говорить Януш Поллард. - Так ви лише напрацюєтесь на фермі, втомитеся і в результаті можете облишити цю справу.

Планування слід починати з двох факторів:

 1. визначитися для себе, як ефективно годувати свиней у ваших умовах,
 2. оцінити свої можливості виробляти власні корми.

Власні корми – ключ до успіху

Більшість польских свиноферм значно здешевлюють корми тварин, вирощуючи зерно на власних полях. Це, звичайно, вимагає витрат на робочу силу в період польових робіт, але в результаті значно знижує вартість кормів. Кількість голів свиней, які свиноферма здатна прогодувати, потрібно розраховувати виходячи з площі ріллі.

Тут особливу увагу, експерт радить, звернути на отримання максимального врожаю з гектара. Для цього потрібно скласти правильні сівозміни і обміркувати спектр злакових для годівлі тварин і які можна вирощувати, чергуючи культури. На додаток до зерна, підприємству знадобиться концентрований білковий корм і премікс. Без нього поляки ефективної свиноферми не уявляють.

Селекція і контроль

900 грам живої ваги в день - таким є середній добовий приріст свиней на свинофермах Європи. А на деяких свинофермах вже добилися результату в кілограм приросту на добу, говорить експерт спілки польських виробників свинини «Польсус»Януш Поллард.

- Для виробництва поросят слід брати різних чистопородних свиней. Це дуже важливо, тому що в першому поколінні отримуючи від чистопородних тварин гібриди, ми добиваємося ефекту прояви гібридної сили, - відкриває він черговий секрет польських фермерів, і тут же зауважує. - Ці гібридні тварини гарні для відгодівлі, але непридатні для отримання подальшого потомства.

Використовуючи таких свиней в подальшому, можна зробити ферму неефективною. Не варто забувати, що всі фактори взаємопов'язані. Наприклад, свиня з поганою спадковістю, навіть при гарному годуванні і догляді, не зробить виробництво ефективнішим.

Радимо почитати. В'єтнамські вислобрюхі свині: секрети породи [ВІДЕО]

Поради експерта українським фермерам

Отже, щоб свиноферма працювала рентабельно експерт радить звернути увагу на наступні важливі складові виробництва.

 • Слідкуйте за здоров'ям свиней = зниження витрат на ветпрепарати і лікування.
 • Контролюйте запліднення свиноматок = недопущення прохолостов = збільшення загального обсягу виробництва м’яса.
 • Вибраковуйте непродуктивних тварин з поганою спадковістю, яка передається потомству = виводите власних"свино-бройлерів".
 • Розділяйте свиней на групи за віковою ознакою. Так легше вести контроль, відставання тварин в зростанні або захворювання можна легко визначити тільки в цьому випадку.
 • Складайте різні раціони для різних вікових груп свиней та залежно від їхнього фізіологічному стану: свиноматки супоросні, неодружені, ремонти, кнури-виробники, поросята.
 • Забезпечуйте постійну наявність чистої питної води, адже маса тварини зростає тільки в разі отримання необхідного обсягу води щодня і у вільному доступі - порося додає у вазі тільки в цьому випадку.
 • Забезпечуйте свиней комбікормами, до складу яких входить необхідна для даної групи кількість всіх поживних речовин. Їх потрібно чітко контролювати, оскільки недолік або надлишок поживних речовин призводить до захворювань, відставання в рості і т. д.
 • Ведіть календарь, куди кожен працівник свиноферми може записувати все, що відбувається, складайте план роботи = контроль дозволить побачити прогалини в роботі і виміряти результати.

Такими є  поради польского експерта про те, як створити ефективну свиноферму. В наступних публікаціях ми детальніше розглянемо біологічні особливості свиней, які дозволяють досягнути бажаних 100 кг живої ваги свині за 100 днів.

І, нарешті, відео-десерт. Матеріал про польську ферму Fabisiak, яка займається розведенням свиней.

День поля