Menu
RSS

ТВАРИННИЦТВО » КРОЛІ

Технологія Михайлова не працює за призначенням - думка кролівника

  • Автор: Віктор Єгоров
  • Перегляди: 6255
Акселеративе кролівництво. Міні-ферма Михайлова.

Невже акселеративе кролівництво настільки ефективне?

Ми почали розповідь про міні-ферми Ігоря Михайлова, у яких кролі мають досягати ваги 4-5 кг за кілька місяців. Втім багато кролівників наголошують на недоліках, як самих кліток, так і технології акселеративного кролівництва. Сьогодні ми розглянемо критику аселеративного кролівництва Михайлова.

Рентабельність кролівництва 800%?

У багатьох кролівників, особливо початківців, виникає цілком закономірне питання – невже акселеративе кролівництво або, як його ще називають, кролівництво по Михайлівській технології, настільки ефективне та вигідне? В книзі И. Н. Михайлова “Акселераціне кролівництво”, наводяться твердження що якщо утримувати кроликів за його технологією, то на кожен вкладений долар через рік ви отримаєте по 8 доларів. Дозвольте запитати, Вам відомо багато варіантів бізнесу, де б рентабельність склала 800%?

Зібрати міні-ферму самому не реально

Міні-ферма МихайловаТепер поговоримо про клітку – ви бачите її на фотографії. А тепер питання: чи можна таку клітку змайструвати самому? Відповідь однозначна - неможливо! Вона стане більш категоричною після того, як ви подивитеся креслення міні-ферми - там є вузли, які фізично не можна виготовлені без наявності певних інструментів та агрегатів, які є лише у професійних столярів.

Але та це, здавалося б, не біда, можна ж замовити цю клітку в цих самих професіоналів. Але собівартість такої клітки складає приблизно 200 доларів США. Чи багато в нас знайдеться кролівників, здатних перевести своїх кролів на утримування у таких клітках? Мабуть, не багато.

Функціональність клітки далека від ідеалу

Тепер про функціональність самої клітки. Вона дуже не зручна в обслуговуванні. Ось деякі мінуси мініферми Михайлова.

  • При обслуговуванні кліток Вам знадобиться підставка, навіть якщо у Вас ріст 1,8 м. Досить високо розташований ярус, у якому живуть кролики. Заперечення, що в новому проекті клітка одноярусна, не приймаються. Так, клітка одноярусна, але, за рахунок збільшення бункера для збору гною, підлога клітки починається на тому ж рівні, що й другий ярус в старому проекті.
  • Тепер, щодо бункера під гній. За ідеєю творця клітки, гній і харчові відходи повинні самостійно та безперешкодно потрапляти в нижній бункер, а сеча в поставлене під клітку відро. Поки Ваша клітка нова, воно так і відбувається. Але згодом клітка забруднюється, і починаються проблеми з її чищенням. Особливо проблеми із чищенням кліток виявляються в холодний період року, коли гній і сеча починають примерзати до стін і підлоги бункера.
  • Якщо дотримуватися інструкцій автора кліток, то чистити їх досить раз у тиждень. А як же тоді бути з аміаком, що виділяється від гною та сечі? І знову ж представте скільки їх збереться за тиждень, та як його можна буде видалити, а особливо взимку, коли він замерзне?

Годування кролів у міні-фермах

Михайлов рекомендує годувати кроликів гранульованими кормами, під цей корм і розраховані його клітки. Про користь гранул і говорити не будемо, вона давно відома. Але давайте розберемося, а що ж таке гранула? Правильно, це дуже гарний і сильний адсорбент: вона моментально буде втягувати в себе вологу з навколишнього середовища. Волога, потрапляючи в гранулу, починає в ній процес окислювання наявних там речовин, що перетворює гранулу з корму в отруту. Мало того, від вологі гранули починають злипатися та не потрапляють через годівницю до тварини, що може спричинити голодну смерть тварини. Висновок напрошується сам собою: навіть якщо й годувати кроликів гранульованими кормами, то засипати їх треба на один-два днів максимум.

П'ять окролів у рік чи три?

Запитаєте в будь-якого кролівника - знавця своєї справи, яким є оптимальний термін утримування молодняку під самкою і він вам відповість, що це 1,5 місяця. За технологією же Михайлова кроленят варто утримувати під самкою протягом 3 місяців. І про яку рентабельність тут може йти мова? П'ять окролів у рік чи три окроли в рік - різниця, мені здається, відчутна, і вже цього має вистачити, щоб відмовитися від такого способу утримування.

Відмовлятися від щеплень ризиковано

І окремо хотілося б зупинитися на питанні про щеплення для кроликів. Відповідно до інструкції, якщо утримувати кроликів за технологією Михайлова, то від щеплень можна відмовитися. Тобто, для економії 40 центів варто вбухати в клітку 200 доларів і потім ще постійно турбуватися, чи не підхоплять кролики чого та не вимруть в один день? Ні, позбавте мене від такого.

Із усього вищевикладеного ми робимо простий висновок – технологія Михайлова не працює за своїм призначенням. Це добре продуманий маркетинговий план для МЛМ-компании, де Вам вдасться заробити на перепродажі книги та креслень на клітки, але ніяк не на розведенні кроликів за цією технологією.

Виникає питання, а як же тоді бути? Дуже просто – візьміть стару літературу по кролівництву, там є безліч інформації про те, як правильно містити кроликів, а найголовніше, там є креслення недорогих і простих в обслуговуванні кліток. 

День поля