Menu
RSS

ТВАРИННИЦТВО » КРОЛІ

Клітки для кролів-акселератів – міні-ферми Михайлова (креслення)

  • Автор: Віктор Єгоров
  • Перегляди: 21163
Клітки для кролів-акселератів

Міні-ферми Ігоря Михайлова і технологія акселеративного кролівництва обіцяють, що кролі в шедах набирають товарної ваги (4-5 кг) за кілька місяців.

Починаємо розповідь про технологію акселеративного кролівництва, розроблену російським кролівником Ігорем Михайловим.

За цією технологією кролів-акселератів вирощують у міні-фермах – у клітках спеціальної конструкції, які відрізняються від ретро-кліток тим, що мають автоматичні кормушки, підігрів маточника і води, а відходи з шеду видаляються у спеціальний бункер. Таким чином кріль не вдихає запахів власних екскрементів, захищений від хвороб і використовує енергію їжі на збільшення власної ваги. Ця технологія обіцяє, що кролі в шедах набирають товарної ваги (4-5 кг) буквально за кілька місяців!

Клітки для кролів

Клітки для кролів

Про досвід успішного акселеративного кролівництва ви можете почитати і подивитися репортаж у публікації Розведення кролів відео. Проте в середовищі професійних кролівників склалася не однозначна думка про «михайлівські» клітки для кролів. І після прочитання цієї статті, раджу відразу ознайомитися з критикою міні-ферм Ігоря Михайлова .

Основні засади клітки для кролів - МІНІ-ферми Михайлова

  • Годівниці і полички міні-ферми зроблені так, щоб їжі та води вистачало на тиждень, і щоб кріль міг годуватися до 80 разів на день. (Як і чим правильно годувати кролів)
  • Відходи кроликів повинні виддалятися і очищатися в спеціальному бункері.
  • В клітках для кроликів-акселератів обов'язково має бути вмонтована вентиляція для провітрювання, а також автоматичне підігрівання води в зимовий час.

Ось, що говорить про вимоги до кліток для кролів сам Ігор Михайлов:

Клітки для кролів— При раціональному підході клітина повинна бути високопродуктивним агрегатом для інтенсивного вирощування кролів. Умови утримання в ній тварин повинні забезпечувати нормальну або трохи вище народжуваність; без будь-яких додаткових вольєрів - вигодовування до реалізації (тобто до ваги 4-5 кг) кожного з 10 кроленят від окролу. Клітка повинна якомога краще - і автоматично! - очищатися, тоді вона не буде джерелом запахів і розсадником мух.

В даний час Михайлов розробив вже різні конструкції клітки для кролів. Вони мають складну багатоярусну конструкцію. Проте одним з головних недоліків цих кліток для кролів є їх висока вартість.

клітки для кролів

Клітки для кролів конструкції І.М. Михайлова: міні-ферми 23-ї моделі «ЮРТА»

На фото праворуч міні-ферма «Юрта» представлена ​​в повному зборі.

Вид зверху з південного сходу під кутом 30 градусів.

Клітки для кроолів - Міні-ферма «Юрта» - розраховані на утримання двох сукрольних кролиць, які по черзі (через 50 днів) поміщаються в гніздів'я.

клітки для кролів

Клітки для кролів конструкції І.М. Михайлова: міні-ферма 23-ї моделі «КВАРТА»

Клітки для кролів конструкції І.М. Михайлова мініферми 23-ї моделі «Кварта» представлена ​​на фото ліворуч в частковій зборці, в робочому стані.

Вид зверху з південного сходу під кутом 30 градусів.

Міні-ферма розділяється на чотири секції і призначена для дорощування кроленят до 4-6 кг.

Можна придбати міні-ферму, а також можна побудувати її власноруч за кресленнями. Другій варіант обходиться дешевше, але необхідний певний матеріал, а також столярні навички. Якщо у вас кілька міні-ферм, то спеціалісти радять скріпити їх спільним дахом.

Чим більше на фермі кроликів-акселератів, тим рентабельнішою буде ферма і тим меншими будуть витрати на утримання кролів, а відповідно зросте продуктивність та прибутковість такої ферми.

В наступних публікаціях більш детально розглянемо технологію акселеративного кролівництва.

І наостанок: Мініферма Михайлова на короткому відео.

День поля