В Україні взялися за вирощування австралійських раків, які сягають ваги до 100 гр за один рік
- Автор: FermerU.com.ua
- Перегляди: 8316

«Смачний, м’ясистий й швидко росте» – такі основні плюси австралійського рака: в лабораторних умовах Херсонського Аграрного Державного університету вчені розробляють власну технологію виробництва рака для півдня України.
Вчені кафедри водних біоресурсів та аквакультури ХДАУ почали вивчати австралійського червоноклешневого рака з осені 2015 року. Ці раки значно випереджають наших за розміром і швидше ростуть: за 3,5 місяці найбільший з досліджуваних раків набрав 25 грамів. Для цих раків оптимальною є температура 25-28 градусів і необхідною умовою є підтримання постійного мікроклімату, адже ці тварини є вихідцями з тропіків. На перспективу його планують вирощувати в штучних умовах: у зимовий період, з подальшим дорощуванням до товарної маси в природних умовах.
– Австралійський рак в природних умовах мешкає у водоймах Нової Гвінеї і Австралії, – розповідає ст. викладач кафедри водних біоресурсів та аквакультури Юрій Воліченко. – Цей рак невибагливий до умов середовища і може мешкати в ставах, закритих іригаційних водоймах, каналах практично із стоячою водою. Дорослі особини можуть досягати розмірів до 40 сантиметрів.
Австралійський прісноводний рак Cherax quadricarinatus (лат.) живе до 5 років, максимальна довжина досягає 40 см, а вага - 2 кг. Досягає статевої зрілості у віці 6-9 місяців. За допомогою своїх потужних клешнів риють собі нори. Смертельна температура - нижче 10 ° С і вище 36 ° С. Невимогливий до якості води. Може виживати при низькому вмісті кисню і високий вміст нітратів. Найнебезпечнішим для даного раку є навіть незначна вміст міді у воді.
Павло Кутіщев, кандидат біологічних наук, доцент, заступник завідувача кафедри водних біоресурсів та аквакультури факультету рибного господарства та природокористування ХДАУ, впевнений в перспективах вирощування австралійського рака в Україні.
– Австралійський рак має швидкі теми росту і лише за рік при інтенсивному вирощуванні може досягати маси більше 100 грамів, – говорить він. – Нещодавно вчені Астраханського університету розробили метод вирощування австралійського рака, в результаті якого отримують товарних рачків середньою масою 70 грамів за однорічний цикл.
В нашій країні вирощування традиційних річкових раків є достатньо проблематичним. Це обумовлено особливостями біології самого виду та високими цінами на енергоносії та устаткування. У ХДАУ мають на меті розробити власну технологію з вирощування австралійського рака для умов півдня України, і на базі університету побудувати навчально-практичний комплекс відпрацювання нових технологій.
Читайте також:
-
Виробництво сухофруктів: чи є перспективним такий бізнес?
-
Український фермер сконструював мотоблок, що працює на сонячній батареї
-
Чи прибуткова справа – грибний бізнес
-
На Херсонщині рейдери постріляли селян, щоб відібрати землю – фоторепортаж