Menu
RSS

ТВАРИННИЦТВО » ВРХ І МОЛОКО

В господарстві на Львівщині корови сплять на матрацах

  • Автор: Наталія Федорова
  • Перегляди: 5971
В господарстві на Львівщині корови сплять на матрацах

Корови тут слухають класичну музику і живуть за розкладом.

У господарстві родини Савків, з міста Жовкла, Львівської області вправляються із 12 коровами – а це ж займає весь час – з ранку до пізньої ночі.

До співпраці з Європою ще не готові

Бізнес родина Савків почала у 2009 році з корови на ім’я Краса. Спочатку молоко використовували лише на власні потреби, а продавали залишки. Потім з’явилася ще корова, і ще… Тоді сім’я вирішила організувати власну справу. Незабаром родина приєдналася до канадської програми підтримки молоко виробників, що за словами голови господарства Любові Савки, дало чималу підтримку, як моральну та навчальну, так і фінансову.

– Наші сільгоспвиробники до співпраці з Європою ще не готові, - вважає господиня. - Потрібне сучасне доїльне устаткування, відповідні корми і догляд за коровами. Ми до їхнього рівня ще не звикли. В Україні ж усе молоко, що надходить на переробні підприємства, вважається другокласним.

Корівник – «санаторій»

Перші кроки до європейського рівня родина Савків уже зробила. Оновлений корівник, на який 40 тис. гривень допомоги виділили спонсори, а решту 127 тисяч кредиту родина ще сплачує – вражає. Корови у цьому «санаторії» сплять на матрацах, а приміщення освітлюється лампами 16 годин на добу. Корми лежать на кормовому столі, а не у звичних жолобах. До того ж коровам вмикають музику.

– Це допомагає коровам від зимової депресії, – пояснює Любов Савка. – Вони такі самі чутливі, як і ми. Їм потрібне світло, простір, свіже повітря і спокій для здоров’я та рівноваги. Спочатку самі в це ми не вірили, але потім впевнилися: це - правда!

Сім новацій в утриманні корів від Любові Савки

1Корови сплять на гумових матрацах, а не на бетоні чи дощатій підлозі, де можуть застудитися.

2Корівник освітлюється 16 годин на добу, що сприяє збільшенню надоїв у корів.

3Корми лежать не у звичних жолобах, які потрібно мити, на кормовому столі, який легко протерти.

4Кожна корова п’є із власної поїлки, що унеможливлює поширення хвороб.

5Коровам перед доїнням вмикають класичну музику, яка заспокоює тварин, дозволяючи збільшити надої.

6Режим дня корів розписаний по годинам: о шостій мийка, годування і доїння. О восьмій - на пасовище.

7Влітку корови проводять три обідні години у корівнику, рятуючись від спеки.

У такому «євро-корівнику» від кожної тварини отримують більше молока, а догляду вимагається навпаки - менше. Збирають та зберігають молоко звичайно у танку-охолоджувачі.

Ціна молока

Проте, всі іноземні науки та нововведення не можуть принести кардинальних змін в українське молочне фермерство: головне значення мають державна підтримка. А її, за словами власниці господарства, селяни не відчувають.

– Немає ціни на продукцію, немає нормального збуту. Це ж смішно: продаємо за 2 гривні літр молока, виплачуючи при цьому кредит і купуючи якісні корми! Аби прогодувати одну корову, потрібно щодня 18 гривень. Доїльні апарати, світло і харчування обходяться у 5-6 тис. грн, кредит «витягує» ще 4 тис. щомісяця.

Кожен день родина Савків отримує від свого господарства понад 100 літрів молока. Із початком пасовища, тварини даватимуть ще більше. отже, зараз питання збуту для всіх молочних фермерів – найактуальніше.

День поля