Menu
RSS

ТВАРИННИЦТВО » ВРХ І МОЛОКО

Купить сепаратор для малої ферми: 5 порад щодо вибору молочного сепаратора

  • Автор: Олена Марчик
  • Перегляди: 6357

Які сепаратори пропонують на ринку і який сепаратор купить – у нашому огляді.

Жодне молочне фермерське господарство більше не може обійтися без власного сепаратора. Навіть малі фермери сьогодні разом з коровою купують молочний побутовий сепаратор.    

Перед покупкою пристрою прочитайте наших п’ять безцінних порад.

1. Прорахуйте, який об'єм молока ви будете переробляти

Домашні сепаратори можуть виробляти від 50-ти до 80-ти літрів за годину. Власникам невеликого господарства з кількома коровами варто звернути увагу на прості пристрої з мінімальним літражем. Їх продуктивності з запасом вистачить для переробки молочних фракцій у вершки або масло.

Якщо ж Ви тримає невелику ферму з кількох десятків корів, слід віддати перевагу тим агрегатів, місткість яких вища – до вісімдесяти літрів.

Для стада від сотні вже потрібні промислові сепаратори .

2. Зверніть увагу на матеріал сепаратора

Для якості продукції важливу роль відіграє матеріал, із якого зроблено молочний сепаратор. Наприклад, металеві молочні сепаратори служать довше завдяки міцності механізмів, тоді як машини з пластику частіше ламаються і стають непридатними. Однак, металеві побутові сепаратори, в основному, ручного типу, а це незручно.

3. Визначте тип пристрою: електричний чи механічний

Є два типи молочних сепараторів: механічні і електричні. 

  • Головний плюс ручного сепаратора – здатність працювати без підключення до електромережі. В сільській місцевості, де бувають перебої з електропостачанням, буде зручно мати механічний (ручний) сепаратор для молока. Ризик поломки ручної техніки набагато менший, а конструкція – простіша.
  • Сепаратор електричний для молока здатний робити стільки ж обертів, скільки механічний, але при перепадах напруги може виходити з ладу. Щоб уникнути цієї неприємної ситуації і не опинитися без корисного пристрою, багато власників невеликих господарств купляють відразу два види техніки.

4. Врахуйте функціональні можливості

Перед тим, як вибрати та купити сепаратор для молока, потрібно вивчити функціональні можливості пристрою. Наприклад, є чаші з ємністю трохи більші п'яти літрів, які здатні переробляти близько вісімдесяти літрів молочних фракцій за годину. Підливати молоко у такі сепаратори доведеться кожні чотири хвилини, тому краще взяти пристрій з великим об'ємом чаші.

Важливим є і надійний мотор домашнього сепаратора для молока, який буде легко переносити перепади напруги, а ще краще – забезпечуватися спеціальним захистом.

5. Дізнайтесь, де купити і скільки коштує

Вирішуючи, де купити сепаратор для молока, підприємці часто звертаються до виробників приладів: це дозволяє підібрати спеціальні моделі і мінімізувати торгові націнки.

Сепаратори «Мотор Січ» (Україна)

Так на українському ринку є «Мотор Січ» – одне із найбільших підприємств, яке крім іншого займається виробництвом молочних сепараторів.

Середня ціна на побутовий сепаратор «Мотор Січ» – 1500 грн.

Сепаратор «Мотор Січ 100-19»

Призначений для поділу молока на вершки і знежирене молоко. Деталі виготовлені з ударостійкого полікарбонату. Продуктивність – 100 л молока на годину. Вага – 3 кг.
Ціна – 1270 грн.

Сепаратор «Мотор Січ 100-15»

Деталі сепаратора виготовлені з харчових алюмінієвих сплавов. Корпус і поплавкова камера виготовлені з поліпропілену. Продуктивність – 100 л молока на год. Вага - 6 кг.
Ціна – 1700 грн.


Сепаратор «Мотор Січ 100-18»

Всі деталі сепаратора виготовлені з харчових алюмінієвих сплавів. Продуктивність – 100 л молока на год. Вага - 6 кг.
Ціна – 2500 грн.

Найдорожчий і найпотужніший – центробіжний сепаратор тарілкового типу. Його вартість – 33000 грн.

Сепаратори «Уралелектро» (Китай)

Також на українському ринку представлено молочні побутові сепаратори «Уралелектро». Корпуси сепараторів виготовлені з пластика, тарілки барабана – з нержавіючої сталі. Коштує він близько 1300 грн.

Невеликий молочний побутовий сепаратор важить в середньому близько 3-4 кілограми і здатний за годину виробляти більше п'ятдесяти літрів продукції з молока: його потужності повинно вистачити маленькому господарству.
Отримані вершки перевершать за якістю ті, що продаються в супермаркетах і магазинах, адже  за наявності власного сепаратора, фермери будуть використовувати найкращу  для вершків сировину – свіже, нещодавно зібране молоко!

Читайте інші огляди на порталі:

Відео