Menu
RSS

ТВАРИННИЦТВО » ПТАХИ

Бройлери РОСС-308 і КОББ-500 - порівняння

 • Перегляди: 35093
Бройлери РОСС-308 і КОББ-500

Сьогодні в Україні популярні дві породи бройлерів: РОСС-308 і КОББ-500. Розберемося в особливостях кожного з них.

 

Бройлери РОСС 308

Бройлери РОСС 308

Бройлери РОСС 308 мають просто унікальний потенціал: приріст за добу має бути в межах від 52 до 58 грам. Бройлери РОСС 308 мають потужну м'язову масу, яка формується вже у ранньому віці. Період забою для даного кросу становить з 6 до 9 тижневого віку. У цей період бройлери вже важать від 1,5 до 2 кг.

Дорослі кури цього кросу крім іншого дають велику кількість яєць, які мають досить високий показник виводу курчат при інкубації.

Читайте також: Технологія вирощування бройлерів [ВІДЕО]

Бройлери ROSS-308 - особливості:

 • Висока інтенсивність росту і рання готовність до забою,
 • Низький зріст,
 • Потужна м'язова маса,
 • Світла (не жовтого) шкіра,
 • Стабільна продуктивність.

Бройлери КОББ 500

Бройлери КООБ 500

Бройлери КОББ-500 мають жовту шкіру тушки - це ключова особливість бройлерів кросу КОББ. Ця властивість є дуже корисною для роздрібної торгівлі, оскільки навіть при годуванні цих бройлерів кормами, що не містять жовтий пігмент, шкіра в будь-якому випадку матиме жовтий відтінок. Бройлери КОББ мають біле оперення, як і у інших бройлерів. Бройлери КОББ-500 так само дуже продуктивні в рості за короткий термін відгодівлі. Оптимальний період забою - з 35 до 42 днів. Середня вага тушки бройлера в 35 днів має бути близько 1,9 кг, а у віці 42 дні середня вага має становити 2,4 кг.

У всьому світі бройлери КОББ-500 користуються найвищою популярністю серед фермерів, оскільки показують відмінні результати за швидкістю зростання і набору м'язової маси.

Читайте також: Вирощування домашніх бройлерів. Коли бройлер стає "домашнім"?

Бройлери КОББ-500 - особливості кросу:

 • Найвищий показник приросту м'язової маси
 • Дуже хороша однорідність особин у стаді
 • Низька собівартість вирощеного м'яса
 • Відмінний показник конверсії по кормах
 • Мають великі й сильні ноги
 • У дорослих курей добре помітна велика і красива грудинка

У статті ми навели середньостатистичні дані, які при домашньому вирощуванні можуть дещо відрізнятися. Адже на швидкість росту, ефективність приросту м'язової маси і - кінцевий результат - вага тушки, впливає багато чинників, починаючи з правильного режиму інкубації яєць, транспортування добових курчат і умов утримання вже з перших діб життя.

І наостанок ще один кросс бройлерів, продажі якого, на жаль, поки що так і не почалися в Україні.

Бройлери РОСС 708

Бройлери РОСС 708

Бройлери РОСС-708 так само як і решта кросів є гібридом. Курчата цієї породи зовні і за характеристиками дуже схожі на крос КОББ 500 - жовта шкіра тушки, висока конверсія (годування / ріст). Основною особливістю курей кросу РОСС-708 є їхня скоростиглість. При правильному режимі годування, якісному комбікормі і правильних умовах утримання, термін готовності становить 33-35 днів, у цей період вага живої птиці буде в межах від 2,6 до 2,9 кг. Цей показник є кращим серед цих трьох бройлерних кросів. Проте є одне велике «але». Бройлери кросу РОСС 708 в Україні не виробляються та завозитися скоріше за все в Україні не будуть.

А на десерт - репортаж про те, як вирощують бройлерів на заводах МХП під маркою "Наша ряба"

Відео