Menu
RSS

ТВАРИННИЦТВО » ПТАХИ

Як утримувати курей

  • Автор: Ніна Козакова
  • Перегляди: 6695
Як утримувати курей

Наведемо короткі вимоги, яким має відповідати приміщень для птиці.

Ми продовжуємо серію публікацій про технологію і умови успішного розведення курей. Сьогодні ми розглянемо такі умови утримання курей: підстилка, температура, освітлення.

Санітарна обробка

Перед посадкою птахів у курятник його приміщення чистять, миють і дезінфікують. В домашніх умовах курятник простіше побілити вапном. А для боротьби з нашкірними паразитами в пташнику для курей влаштовують зольну ванну (дерев'яний ящик -1,2 x0, 7 м і висотою 0,2 м), яку заповнюють (у рівних частинах) дрібним піском або сухою глиною (порошок), змішаними з деревною золою. 

Підстилка для курей

Зазвичай в домашніх господарствах утримують курей в пташнику на глибокій підстилці. Настилати її слід шаром 15-20 см у суху погоду. Перед цим підлогу посипають гашеним вапном-пушонкой (0,5-1 кг на 1 кв. м). У якості підстилки можна використовувати стружку, тирсу, торф, подрібнені кукурудзяні качани, солому, суху траву. Підстилковий матеріал в будь-якому випадку має бути сухим.

У глибокому шарі підстилки температура досягає 20-30 градусів, а мікрофлора синтезує вітамін В12 і знешкоджує різні патогенні мікроорганізми.

Температура і освітлення

Як показує практика і рекомендують фахівці, оптимальна температура повітря в приміщенні, що дозволяє із найменшими витратами корму домогтися гарної продуктивності курей, має становити 12-18 градусів, а відносна вологість повітря - 65-70%. За низької температури кури припиняють яйцекладку, а обмороження гребенів і сережок можливо вже при температурі мінус 1 градус з вітром. Слід пам'ятати, що для птиці дуже небезпечні різкі коливання температури повітря в приміщенні.

Якщо ви вирощуете бройлерів, то умови їхнього утримання дещо відмінні, про це читайте в іншій статті.

Щільність посадки курей

Особливу увагу слід звертати на щільність посадки поголів'я, оскільки від неї залежить мікроклімат у пташнику. Курям (і не тільки) абсолютно необхідне чисте повітря і певний життєвий простір. Уявіть собі: за 1 годину курка виділяє 3 літри вуглекислого газу і 6-7 грамів шкідливих парів. При цьому птах споживає майже в 2,5 рази більше кисню, ніж людина. Тому при утриманні на глибокій підстилці на 1 кв. метрі площі підлоги потрібно посадити 4-5 голів. Зайва курка на цій площі – це втрата 10-15% продуктивності.

  • Дуже важливу роль для підвищення несучості курей відіграє тривалість світлового дня. Оптимальна тривалість для всіх порід курей має становити 14-18 годин. Для чого взимку о 5-6 годині ранку включають електричні лампочки і вимикають їх тоді, коли стане на вулиці світло настільки, що кури зможуть вільно знаходити корм.
  • Оскільки кури, як відомо, птахи полохливі, деякі спеіаліти рекомендують вранці, перш ніж увійти в пташник, подати умовний сигнал, наприклад, постукати в двері. А ввечері, йдучи з приміщення, радять 2-3 рази включити і вимкнути світло, щоб птахи могли розсістися на сідала. Я чесно кажучи ніколи сама так не робила: мої кури абсолютно спокійні, можливо тому, що я утримую породу Хайсекс.

А на відео-десерт сьогодні будуть не кури, а гуси, які влаштували "розборки" із півнем і добряче його потягали по двору. Певно, за діло. Посміхніться. 

День поля